середа, 11 січня 2017 р.

Розробка уроку



Тема уроку: Архівація файлів та папок.
Автор: вчитель інформатики Гребінь Павло Віталійович

Мета:
·         навчити працювати з програмами, призначеними для стиснення інформації (архіваторами);
·         розвивати інтерес до навчання;
·         виховувати інформаційну культуру.
Тип уроку: вироблення умінь та навичок.
Обладнання: комп’ютери з відповідним програмним забезпеченням, роздатковий матеріал.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Привітання. Перевірка присутності та готовності учнів до уроку.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Гра «Продовж речення…»
1.     Файл – це ……………..
2.     На тип файлу вказує його ……………..
3.     Існують такі типи файлів ……………..
4.     Папка – це ……………..
5.     На відміну від файлу, папка немає ……………..
6.     Назва файлу не містить таких символів ……………..
7.     Повний шлях до файлу – це ……………..
8.     Архівація файлів – це ……………..
9.     Існують такі програми – архіватори ……………..

Встановіть відповідність між назвою файлу та його типом
Формула.bmp
Графічний
Картина.ppt
Відео
Фільм.avi
Документ
Природа.doc
презентація
ІІІ. Виконання практичної роботи.
Повторення правил ТБ:
Суворо заборонено:
·         заходити в клас без дозволу вчителя;
·         заходити в клас в верхньому одязі і з сторонніми предметами;
·         заносити їжу або напої;
·         працювати вологими та брудними руками;
·         класти зошити, ручки чи сторонні предмети на монітор і клавіатуру;
·         чіпати дроти та розетки;
·         вмикати і вимикати комп’ютер без дозволу вчителя.
Початковий та середній рівень
1.     Переглянути вміст архівного файлу myarchiv.rar
2.     Знайти три файли різного типу та додати кожен з них до архіву, використовуючи одну із програм – архіваторів.
3.     Заповнити таблицю.
Достатній рівень
1.     У графічному редакторі Paint створити та оформити кросворд зі слів: файл, архів, стиснення, програма, папка. Зберегти його під назвою Кросворд.bmp.
2.     Використовуючи текстовий редактор Word створити документ із запитаннями до кросворда та відформатувати його. Зберегти його під назвою Запитання.doc.
3.     Кожен із створених файлів додати до архіву (із різним ступенем стиснення), використовуючи програму – архіватор WinRar і заповнити таблицю:
Ім’я файлу та його розширення
Його розмір
Його розмір після архівації
Кросворд.bmp


Запитання.doc


Високий рівень (1 – 3 пункти з достатнього рівня)
4.     Створити презентацію, використовуючи програму Power Point на тему «Архівація файлів», на слайди якої додати попередньо створені файли, вказати необхідність і доцільність стиснення даних, назвати основні функції архіваторів. А також дослідити, від чого залежить ступінь стиснення даних.
5.     В презентацію додати скріншот створення та вмісту будь – якого архіву, обрати стильове оформлення та налаштувати анімацію.
6.     Створену презентацію теж додати до архіву.
Додатково! Повідомлення на тему «Архівація файлів і папок ОС Linux» (учень показує та коментує повідомлення із презентацією на дану тему за допомогою мультимедійної дошки)
IV. Висновок до практичної роботи:
·         Записати в зошит один із алгоритмів додавання файлів до архіву, вставляючи пропущені слова:
Для того, щоб додати файл або папку до архіву, необхідно натиснути _____ кнопку миші та відкрити ___________ меню, в якому обрати команду _______. Визначити ___________ збереження архіву та ступінь ___________ і натиснути кнопку _________.
·         Самостійно записати алгоритм вилучення файлів з архіву.
·         Методичний прийом «Сніжна грудка»:
«Слово» – «речення» – «запитання» – «відповідь». Перший учень називає слово щодо архівації файлів, другий складає з ним речення, третій – запитання, четвертий дає відповідь на це запитання. Наприклад,
·         Архівація;
·         Архівація – це стиснення інформації з метою економії місця на диску;
·         В чому полягає алгоритм архівації?
·         Архівація відбувається за таким алгоритмом:……………
V. Підсумки уроку: оцінювання практичної роботи.

Немає коментарів:

Дописати коментар